Současná klimatická konference v Paříži, která má přinést novou mezinárodní dohodu o boji s klimatickými změnami, nebude mít na klima žádný vliv. Tvrdí to Bjorn Lomborg, dánský spisovatel a skeptický ekolog. Podle něj jsme mistři špatných rozhodnutí a klimatické summity to pouze potvrzují.

"Bojujeme s problémem tak, že děláme kroky, které mají strašně malý dopad, ale stojí strašně moc peněz. Takže standardní řešení, které jsme zkoušeli od podepsání Kjótského protokolu v roce 1997, tedy menší vypouštění emisí oxidu uhličitého ve vyspělých zemích, je opravdu nešťastné a drahé," říká Lomborg, který byl v roce 2004 zvolen časopisem Time jedním z nejvlivnějších vědců současnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.