Na gymnáziu v Prostějově dostával z fyziky dvojky a učiteli tvrdil, že se kladkám, pákám a nakloněným rovinám nebude nikdy věnovat. Později ho začala zajímat francouzská poezie, moderní malířství nebo filozofie.

Nyní Petr Hořava vede Centrum teoretické fyziky na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley a s jeho jménem se pojí dvě teorie, které uznávají a citují fyzikové na celém světě. V úterý večer společně s dalšími špičkovými světovými vědci českého původu převezme cenu za přínos světové vědě od nadačního fondu Neuron, kterou založil miliardář Karel Janeček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nadace Neuron v úterý udělí ceny pěti špičkovým českým vědcům za přínos světové vědě.
  • Jedním z oceněných je teoretický fyzik Petr Hořava, který pracuje na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley.
  • Profesor Hořava se zasadil o posun v teorii strun, která má šanci vysvětlit fungování vesmíru a částic.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.