Působí jako parta čtyř rozesmátých studentů, mladých bezstarostných lidí, kteří mají všechno před sebou a ze všeho si tak trochu dělají legraci. "Tak teď se seřadíme jako kapela, hezky za sebou a usmíváme se," vtipkuje během focení pro Hospodářské noviny Kateřina Vacková, čtyřiadvacetiletá studentka medicíny původem z Mostu (druhá zprava), a tři její kamarádi žertují s ní a zubí se do fotoaparátu. Teprve když se tahle skupinka posadí, zklidní se a začne mluvit o svém projektu, je jasné, že se zdaleka nejedná jen o partu bezstarostných "puberťáků". Naopak. Mají za sebou tvrdou práci na projektu s vážným tématem. Jejich projekt "Prsakoule - Sahám si na ně každý měsíc" pomáhá propagovat preventivní samovyšetření rakoviny prsu a varlat. Se silikonovými lékařskými modely varlat a ňader, v nichž jsou implantované "rakovinové bulky" a lidé se učí je pomocí krouživých pohybů prstů nahmatat, objíždí už půl roku celou republiku. Ve firmách i široké veřejnosti vysvětlují, jak se vyšetřit, a učí lidi, že preventivní pravidelné samovyšetřování těchto partií jednoduše je důležité.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.