Mělo to jít přirozeně a samo. Česká vláda ale za posledních dvanáct měsíců změnila názor. Příští týden chce přijít s novým přístupem k chystané evropské směrnici o ženách v dozorčích radách velkých firem kótovaných na burze. HN to potvrdil ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier i několik zdrojů z hnutí ANO.

Podniky mají podle připravované směrnice podporovat větší diverzitu v dozorčích radách. Pokud budou mít na místo dva shodně kvalifikované kandidáty, mají vybrat toho, jehož pohlaví je v radě zastoupeno méně. To jsou ale v Česku i některých jiných evropských státech výhradně ženy. Do několika let by tak mělo zastoupení žen dosahovat 40 procent.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.