Bezmála jednomyslná volba lídra politické strany může mít v demokratickém prostředí dva důvody. Buď straníci nadšeně přitakávají charismatické osobnosti, od které čekají, že dokáže jejich ideje a je samotné pozvednout na dobře placený politický vrchol, nebo unaveně přikyvují člověku, který funkci vzít musí, protože nikdo lepší momentálně není. Až v sobotu zvedne drtivá většina delegátů sněmu TOP 09 ruce pro Miroslava Kalouska coby nového předsedu, bude to druhý případ. Strana bude jednotná, leč, alespoň prozatím, prostá bývalé energie a jasné perspektivy. Na pohřeb to sice není, ale na útok na čelo hitparády to prozatím také nevypadá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Blíží se volba Kalouska do čela strany TOP 09.
  • S čím Miroslav Kalousek zacházel, tím nyní také schází.
  • V době postschwarzenbergovské bude TOP 09 - prozatím - pro mnohé jen volbou negativní z nedostatku jiných alternativ.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru