Laboratorní test, který si nechala pro pořad Panorama udělat britská televizní stanice BBC, odhalil, že Volkswagen Passat BlueMotion s naftovým motorem a podvodným softwarem dokáže oklamat i evropské emisní testy. Stejně jako ty americké.

Závažné zjištění je, že bez pomoci softwaru by nesplnil evropskou normu Euro 5 pro oxidy dusíku. Zatím se spekulovalo o tom, že program by nemusel být v Evropě potřeba. Evropské předpisy nejsou totiž tak tvrdé jako ty americké. Pokud BBC opravdu prokázala, že motory bez tohoto softwaru normy nesplní, může se to Volkswagenu prodražit jak na opravách, tak případných pokutách. Firma tvrdí, že je nejdříve potřeba určit, zdali používání tohoto softwaru vůbec porušuje evropské zákony.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.