Firma, která vyrobí každé páté prodané okno v Česku, mění majitele. Vlastníkem skupiny Window Holding, do níž patří zejména značka Vekra, se stala investiční společnost ICP Group. Za ní stojí Ondřej David, hlavní právník advokátní kanceláře DBK Partners. Davidovo jméno se dříve objevilo v kauze plzeňských práv, byl spolupracovníkem bývalého děkana Milana Kindla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po roce a půl mění největší český výrobce oken Window Holding svého majitele.
  • Novým vlastníkem je investiční skupina ICP Group, za níž stojí právník Ondřej David. Zhruba čtvrtinový podíl dostane současný management firmy.
  • Okenářská skupina má čtyři výrobní závody - v Lázních Toušeň, ve Velkém Meziříčí, v Husinci a v Zašové, zaměstnává 850 lidí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru