Nikdy neřikej nikdy. To je jedno z moudrých českých rčení, které jsem si oblíbil už jako zahraniční vysokoškolak v  Československu. Slýchal jsem ji od pana Lubomíra P., v  jehož bytě jsem si v letech 1988 - 1990 pronajímal pokoj. Byl v důchodu, jakož i jeho manželka. Nazýval jsem je Taťka a Mamka. Moc mi chutnal guláš s knedlíky, na který mě tu a tam zvali.

Měli Škodu 1000 "embéčko" a byt plný plakátů nejnovějších modelů vozů Mercedes-Benz, o nichž pan Luboš pořád snil. Vyprávěl mi, jak mě sveze takovým mercedesem, až padne totalita a on dostáne zpátky svůj majetek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zemanovy a Ficovy útoky na muslimy jsou nebezpečné, popírají hodnoty 17.listopadu
  • Z celého svého srdce odsuzuji násilí a terorismus, podobně jako lidé v české muslimské obci, k níž patřím.
  • Jsou to ohavnosti páchané ve jménu mé víry. Ale s mou vírou ve skutečnosti nemají nic společného.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru