Jedním z míst, jež se o zařazení krás Champagne na seznam UNESCO přímo zasloužilo, jsou vinice a celé prostředí obce Haut­villers. Tam sídlí benediktinské opatství, v němž v 17. století působil jako sklepmistr mnich Dom Pérignon (1638-1715), který se nebývalou měrou zasloužil o rozvoj místních šumivých vín. Jeho celoživotním cílem bylo vytvořit "nejlepší víno na světě". Tuto výzvu a nemalý cíl si vzal za své i šampaňský dům Moët & Chandon, který ze jména Dom Pérignon stvořil vlajkovou loď své produkce. Dnes je to legendami opředené víno, jež od svého příchodu v roce 1936 de facto vytvořilo celý nový trh superluxusních prestižních cuvée a je v tomto segmentu určitě nejznámější značkou. Co činí z Dom Pérignonu víno králů?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.