ČEZ má problém a my s ním. V bezpečnostní dokumentaci jaderné elektrárny v Dukovanech docházelo zřejmě několik let k podvodům, kvůli nimž neměli její pracovníci přehled o technickém stavu některých částí tohoto mimořádně složitého systému.

Mimo jiné to umožňoval složitý propletenec externích firem, které si energetická firma na správu a kontrolu své jaderné elektrárny najímá. Dva ze čtyř bloků elektrárny jsou už dva měsíce mimo provoz a podle posledních zpráv se do konce roku nerozběhnou; ČEZ tratí stamiliony korun a především něco mnohem cennějšího: důvěru, že má své jaderné elektrárny, jeden z nejrizikovějších lidských výtvorů, pevně v rukou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.