Do roku 2018 italská bankovní skupina UniCredit propustí 18 200 lidí, což je asi 14 procent všech zaměstnanců. Dále prodá aktiva na Ukrajině a možná i v dalších zemích. Brutální ozdravnou kúru nařídil šéf UniCreditu Federico Ghizzoni, aby posílil výkonnost skupiny a z vlastních zdrojů kapitálově vyztužil banky.

Česka se nejspíš ořezávání skupiny přímo nedotkne. Český UniCredit dobře vydělává, a i když se spekulovalo o prodeji dalších bank, většinou byla řeč o ústavech v Polsku nebo v jihovýchodní Evropě.

Ale vlastně jednu změnu pocítí bankéři i v Praze. Ghizzoni chce zrušit řídicí centrum pro banky z východu ve Vídni a centralizovat řízení přímo v Miláně.

Obsazenost linky Praha−Milán tak asi výrazně stoupne.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru