Menší evropské firmy budou mít v budoucnosti lepší přístup k alternativním zdrojům peněz pro svůj rozvoj. Změny pravidel, které připravuje Evropská komise, totiž podpoří financování pomocí takzvaných fondů soukromého kapitálu (private equity). Vyplývá to z rozhovoru, který HN poskytl Michael Collins, zástupce výkonného ředitele organizace Invest Europe, která fondy privátního kapitálu zastupuje na celoevropské úrovni.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropská komise v září představila soubor změn, které dají menším firmám více možností, jak se financovat.
  • Michael Collins z organizace Invest Europe, která zastupuje fondy soukromého kapitálu, vidí příležitosti zejména v tom, jak private equity fondy získávají peníze.
  • Collins říká, že klíčové návrhy jsou jednotná licence pro přeshraniční čerpání peněz a zastřešující evropský fond, který může přilákat velké investory za zámoří.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru