Česká republika si může "gratulovat". Opět se umístila v žebříčku největších světových konzumentů alkoholu, a to dokonce na čtvrtém místě. Více se už pije jen v Litvě, Rakousku a Estonsku. 

OECD porovnávala spotřebu alkoholu v roce 2000 s rokem 2013. Výsledky ukázaly, že v Litvě vypije každý obyvatel zhruba 14 litrů alkoholu ročně, v Rakousku, Estonsku a Česku se pije o trochu méně, asi 11–12 litrů na osobu ročně. Ve většině zemí pak byla spotřeba alkoholu v roce 2013 nižší než v roce 2000. Výjimkou je však právě Litva, Polsko a Rusko, kde se pije více než na začátku nového tisíciletí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.