Rád bych se uchytil ve vědě

Dominik Miketa, čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy, studuje magisterský program matematiky a teoretické fyziky na univerzitě v Cambridgi ve Velké Británii. Předtím na Oxfordské univerzitě vystudoval čtyřletý obor fyziky a filozofie. "V maturitním ročníku jsem se náhodou připletl na akci pro nadané středoškoláky, jejíž organizátor nám kladl na srdce, abychom na studia vycestovali ven. Původně jsem se chtěl hlásit na méně prestižní, ale stále skvělou skotskou univerzitu, ale z legrace jsem se podíval i na Oxford. Tam jsem uviděl svůj pozdější studijní obor a v tu chvíli jsem se rozhodl, že pro přijetí udělám cokoliv," popisuje Dominik, proč se rozhodl pro jednu z nejprestižnějších škol na světě. Měsíc sám doma intenzivně studoval fyziku a matematiku v angličtině. "Zocelil jsem se natolik, že jsem prošel přijímacím testem," pokračuje Dominik. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.