Na nedělní koncert do pražského Rudolfina, kde vystoupí v rámci festivalu Struny podzimu, přijíždí Američan Gil Shaham jako přední světový houslista. "Ve skutečnosti se budu hlavně snažit držet krok s mladými," říká HN skromně Shaham.

Těmi "mladými" má na mysli svůj doprovod − smyčcový orchestr Sejong Soloists, jejž vede profesor newyorské školy Juilliard a Shahamův bývalý učitel Ho Kang. Ten roku 1994 vybral jedenáct nejlepších studentů a vytvořil z nich komorní ansámbl, který funguje bez dirigenta.

Hraje už jedenadvacet let, navštívil čtyři kontinenty a za tu dobu se rozrostl na 22 členů, kteří pocházejí z osmi zemí. Ať už Sejong Soloists přijedou kamkoliv, sklízejí chválu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.