Sesedněte z Favoritu, zamávejte na děti hrající si s Igráčkem a Merkurem. Natáhněte botasky, rozbalte žvýkačku Pedro a nasedněte na skútr Čezeta.

To je zatím poslední přírůstek v retromanii, které se oddává čím dál více Čechů. Po padesáti letech se začne opět vyrábět skútr Čezeta, přezdívaný Prase. Jen bude mít od Brita Neila Smithe místo benzinového dvoutaktu elektromotor.

Ofenziva retra, zdá se, nezná nic, co by neschroupala a v pohodlné inovované podobě nevyplivla na trh jako módní hit.

Zatímco takoví Němci mají svou ostalgii po "dederónských" časech už tak trochu za sebou, v Česku se nostalgie po reálném socialismu rozjíždí čím dál víc.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru