Lidem, kteří mají problém počít dítě, se rýsují větší šance na úspěch. Na mimotělní oplodnění chce stát dávat více peněz než dosud. Zvýšit by se měl jak počet pokusů hrazených pojišťovnou, tak věk, do kterého mají ženy na finanční příspěvek nárok.

S nápadem přišli lékaři, ministerstvu zdravotnictví se zamlouvá a začne chystat změnu zákona. "Návrh budeme podporovat," potvrdila mluvčí Štěpánka Čechová.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pojišťovny mají hradit víc pokusů o umělé oplodnění a do vyššího věku.
  • S nápadem přišli lékaři. Ministerstvu zdravotnictví se zamlouvá a začne chystat změnu zákona.
  • Poptávka po "dětech ze zkumavky" stoupá v důsledku zvyšující se neplodnosti, která se v Česku týká už každého čtvrtého až pátého páru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.