Obzvlášť brněnského primátora Petra Vokřála čeká v pátek nepříjemné jednání. Na setkání špiček ANO jede řešit přibývající rozkoly na mnoha radnicích v regionech, za které má jako místopředseda odpovědnost. Navíc sám je jedním z těch, kterým se hroutí vláda nad magistrátem.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Hnutí musí dát rychle a razantně najevo, že nebude trpět lidi, kteří poškozují jeho zájmy. Obecný recept není, ale může jít o vylučování členů nebo v menších regionech i o rušení celých buněk," popisuje Vokřál.

Za posledních čtrnáct dní téměř nemine den, aby z nějaké radnice nepřišla zpráva o rozkolu ANO, a to včetně dvou největších metropolí Prahy a Brna. Právě na těchto dvou městech se ukazuje, že hnutí Andreje Babiše není schopné zvládnout řízení velkých měst a být slibovanou alternativou vůči tradičním stranám.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.