Zdevastovaná, historicky unikátní synagoga ve středočeském Neveklově nebo rozpadající se rabínský dům v Plzni se měly do konce prosince dočkat velké rekonstrukce. Mimořádná dotace 150 milionů korun z eurofondů, z níž se měly opravy platit, ale místo toho propadne.

Federace židovských obcí chtěla díky dotaci opravit celkem šest mimořádně cenných židovských regionálních památek. Tendr, který na začátku roku vypsala, však napadla jedna ze stavebníchpeníze z eurofo firem. A protože se řízení protahovalo, musely židovské obce plán na opravy nakonec vzdát − nestihly by stavbu ukončit včas, a dotační podmínky by tak nesplnily.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.