Pouze pár dnů vydržela nenápadná výstava aktů v hlavní budově české Akademie věd. Sérii snímků, na nichž jsou i napůl odhalené ženy, fotograf Karel Richtr pořídil historickou technikou takzvaného mokrého kolodiového procesu − a protože Akademie věd právě slaví Týden vědy a techniky, rozhodla se fotografie vystavit.

Jenže ve finále nešlo o techniku, ale o obsah. Přestože byly snímky vystavené uvnitř bývalého trezoru Spořitelny české, kde má nyní akademie studovnu a kam jindy zavítá málokdo, fotografie vzbudily vzrušenou diskusi na téma genderové rovnosti. Začalo se hovořit o tom, že odhalené zadnice na snímcích ženy uráží. A v reakci na tyto výtky nakonec akademie včera rozhodla, že výstavu odstraní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru