Příběhy společností Enantis či Invea-Tech z Brna představují ukázku úspěšného propojení akademické sféry s byznysem. V komerčním světě se pro takové subjekty vžil pojem spin-off firma.

V soudobé, informacemi přesycené společnosti uspějí jen ti, kteří tvůrčím způsobem reagují na vývoj dnešního světa. V tomto směru bodují i výše uvedené organizace. První s technologiemi v biomedicíně, agrochemii a vojenském obranném průmyslu, druhá zabezpečením počítačových sítí proti kybernetickým hrozbám. Podnik vyrostl tak, že od října 2015 na trhu působí samostatné subjekty Flowmon Networks a Net­cope Technologies. Důvodem je další rozvoj dvou produktových linií. Ke stejnému datu značka Invea-Tech zanikla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru