Takovými čísly se může pyšnit málokterý sport na planetě − počet ragbistů se za poslední čtyři roky téměř zdvojnásobil. "Jde o globálně nejrychleji rostoucí sport," chlubí se Bernard Lapasset, šéf mezinárodní organizace World Rugby. Hře se šišatým míčem se aktuálně věnuje osm milionů lidí.

A další přibývají, teď hlavně pod vlivem světového šampionátu v Anglii a Walesu, který o víkendu skončil vítězstvím Nového Zélandu, který jako první tým v historii šampionátu obhájil titul. Popularita ragby roste hlavně v dosud méně tradičních zemích, jako jsou Spojené státy, Japonsko, Německo nebo i Česko.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.