Ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) se rozpadá tým na ministerstvu financí. Vláda na svém pondělním jednání rozhodne, koho vyšle na uvolněné místo u Evropského účetního dvora, a favoritem je Babišův náměstek pro rozpočet Jan Gregor. Pokud v boji o prestižní místo auditora v Lucemburku uspěje, finance přijdou o jednoho z klíčových úředníků.

Gregor je přitom jen poslední případ, během posledního roku odešli, jsou na odchodu nebo byli vyhozeni tři jiní náměstci. Další změny se odehrávají na méně exponovaných, pro chod ministerstva ale nepostradatelných postech ředitelů odborů. Těch má nyní úřad 49 a Babiš na nich od svého příchodu stihl udělat 34 změn.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.