Dva týdny před výstavou se v Maskerově ateliéru na starém Zlíchově opírají o stěnu velká plátna. Ještě nemají jména, ale většina z nich už je dokončena. Hýří barvami, motivy se splétají, vrství, drobí do menších detailů, nafukují do zbytnělých tvarů, slévají se v jeden celek. Indián, Putin, Obama, Merkelová, modrý duch dotýkající se vodní hladiny, melancholický chlapeček, vlk a zajíc, šedesát vlků a zajíců, hráči baseballu, ruka kreslící krychli, Miloš Zeman…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jakub Matuška, známý pod writerským jménem Masker, patří k nejoriginálnějším malířům své generace.
  • Úspěšně přešel z ulice do galerie a dospěl do Kristových let.
  • Na hledání a nejistoty, jež tento věk přináší, odpovídá výstavou nazvanou Rudý gentleman odchází po vodě a ďábel nosí pádla.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.