Příběh Davida Pukla začíná dost zostra: v baru v Brně k němu v roce 2008 přistoupil neznámý člověk a bodl ho nožem. Odstartoval se tím sled událostí, po nichž do té doby úspěšná Puklova mrazírenská firma Mipl skončila v úpadku. Zatímco v jejím bývalém areálu podniká někdo jiný, podnikatel se snaží se svými právníky získat firmu zpět.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pukl je přesvědčen, že tím, kdo mu firmu fakticky sebral, byla soudkyně Eva Krčmářová z Brna, která na insolvenci bývalého výrobce nanuků a mražené zeleniny dohlíží. A která je ústřední postavou mnoha dalších úpadků, v nichž si podnikatelé stěžovali, že je okradla "konkurzní mafie". Na machinace s insolvencemi na brněnském soudu ostatně už dříve upozorňovaly i tajné služby.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.