Stejnou metodu už použil jako ministr zdravotnictví David Rath: jakmile se na jeho úřad snesla kritika, zaplatil si jednoduše inzerát. V něm pak voličům vysvětlil, jak jsou věci "doopravdy". Třeba že lékaři nemluví pravdu, když tvrdí, že kvůli ministerstvu nemohou pacientům předepisovat stejné množství léků jako doposud.

Nyní se Rathovou cestou vydal i současný ministr Svatopluk Němeček (ČSSD). Také on reaguje na kritiku inzeráty. Inzerci ovšem neposílá do novin − pouští ji pacientům přímo ve státních nemocnicích. Lidé ji mohou vidět na velkoplošných obrazovkách, když čekají na ošetření v ambulanci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.