Prostřednictvím factoringu mohou malé a střední firmy rychle reagovat na nové obchodní příležitosti a získat jednou smlouvou financování i zajištění kreditního rizika. Současně se nenavyšuje úvěrové zatížení firmy. Touto optikou je vhodné posuzovat náklady a přínosy factoringového financování.

V seriálu "Vše o factoringu" jsme si představili factoring jako produkt, který již 25 let pomáhá českým firmám s provozním financováním (1. díl) a současně nabízí klientům sadu služeb v oblasti správy a zajištění pohledávek dle měnících se potřeb klientů (2. díl). O přínosech a etablování factoringu na českém trhu svědčí i dlouhodobě rostoucí obrat factoringových společností sdružených v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA), který v minulém roce přesáhl částku 160 miliard korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.