Představa, že je Česko jednou z ekonomických hvězd regionu, vzala dávno zasvé. Přestože nyní patří mezi nejrychleji rostoucí země v Evropě, chlubí se nízkou nezaměstnaností a podle Světového ekonomického fóra se řadí mezi třetinu nejkonkurenceschopnějších zemí světa, posledních 10 let ekonomického vývoje země by se dalo nazvat "promarněnou příležitostí".

Česká ekonomika rostla v letech 2003 až 2013 průměrně čtyřprocentním tempem ročně (měřeno paritou kupní síly), ostatní země v regionu ji ale předběhly. Například Polsko za stejné období rostlo v průměru o sedm procent, Slovensko o 6,6 procenta.

Infografika
Infografika Ztracená dekáda

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V posledních deseti letech tuzemská ekonomika klopýtala za svými sousedy.
  • Aby se Česko stalo opět premiantem v regionu, musí splnit několik neodkladných domácích úkolů: zlepšit instituce, posílit technické vzdělání a nebát se investovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.