Výjimka potvrzuje pravidlo. Je­-li ale výjimek moc, přestává být pravidlo pravidlem a stává se zbytečným. Podobně to vypadá se zákonem o povinném zveřejňování smluv nad 50 tisíc korun, kterým by se měly řídit státní instituce, (polo)státní firmy a orgány veřejné správy. Měly, ale zřejmě nebudou, protože zákonodárci v zápalu tvůrčí činnosti vytvořili spoustu změn, které ze zákona nejen vyjímají speciální případy, jako je ČEZ či Budvar, ale zákon omezují i zmírněním sankcí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zákon o povinném zveřejňování smluv nad padesát tisíc korun je plný výjimek.
  • Ukázkovým případem účelovosti je plánované vyjmutí ČEZ.
  • Svědčí to o skutečnosti, že vzdor předvolební rétorice čeští politici netouží po tom, aby občané dohlédli na využití peněz.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru