Malý chlapík s šedivými vlasy, černou kravatou a stydlivým výrazem ve tváři, který se postupně mění v jízlivý úsměv, jde směrem k mikrofonu před několikatisícovým davem v hlavní hale lázní v jihopolské Krynici. Dav to není ledajaký, v publiku jsou šéfové a manažeři desítek především státních firem. Jejich další osud závisí právě na muži, který vkročil na pódium. Ve tvářích lze vidět napětí, v zadních řadách zazní i sprostá slova.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až hysterický strach z přistěhovalců byl v polské předvolební kampani vyvrcholením toho, jak polská pravice pracuje s obavami svými a svých voličů.
  • Díky strachu ovšem konzervativci volby vyhrají. I přesto, že Poláci se třeba podle objektivních ekonomických kritérii mají nejlépe za staletí.
  • V letech 2007 až 2014 rostla polská ekonomika nejrychleji ze 34 členských zemí OECD, tedy nejbohatších států světa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.