Nástup zelené energetiky bude v Česku rychlejší, než požaduje Evropská unie. Podle jejího zadání mají obnovitelné zdroje na konci desetiletí pokrýt 13 procent spotřeby energie v Česku. Ministerstvo průmyslu a obchodu vedené Janem Mládkem však přichází s překvapivým návrhem, že podíl bude ještě vyšší − téměř 16 procent. Vydělat na tom mohou i firmy vlastněné ministrem financí Andrejem Babišem.

Příslušný návrh lze nalézt v materiálu s názvem Národní akční plán pro energii z obnovitelných zdrojů. Dokument, který navazuje na již dříve schválenou státní energetickou koncepci, je v připomínkovém řízení a v nejbližších týdnech o něm má jednat vláda. Podle ministra Mládka se současná vládní koalice hlásí k unijním plánům na snižování emisí skleníkových plynů. "Rozdíl mezi námi a Německem je ten, že nechceme spoléhat pouze na obnovitelné zdroje, ale také na jadernou energetiku," uvedl Mládek pro DVTV.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.