Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, obviněný z úplatkářství, neodejde. "Neodstoupím, i kdybych měl vypustit duši. Odstoupil bych, až kdyby soud řekl: Stalo se," pravil v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Je samozřejmě možné, že důkazy nakonec nebudou tak silné, jak tvrdí žalobci, a Rozbořil bude z právního hlediska očištěn. Jenže i tak je jeho postoj problematický.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, obviněný z úplatkářství, neodejde.
  • I kdyby bylo jeho obvinění je postaveno na jedné, z kontextu vytržené větě, politické viny ho to nezbavuje
  • Osobní boj s policií a státními zástupci vyhrát může.ČSSD kvůli němu ale může jen ztratit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru