Představte si, že přijíždíte do neznámého města. V mapové aplikaci ve svém iPhonu zadáte adresu hotelu, do kterého se potřebujete dostat. Aplikace vám nabídne různé varianty dopravy i s cenou a předpokládaným časem příjezdu, samozřejmě podle aktuální dopravní situace. Vyberete si například cestu metrem. Mobil vás naviguje ke stanici metra a nabídne vám úhradu jízdného pomocí služby Apple Pay. Turniket se otevře buď automaticky díky bezdrátové komunikaci s telefonem, nebo po přiložení telefonu ke čtečce bezkontaktních karet. Jízdné se připočte k ostatním nákupům v AppStoru a v podobě jedné částky se strhne z platební karty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • S možností úhrady jízdenky bezkontaktně se můžeme setkat už dnes v MHD například v Plzni a Liberci, nebo na několika místech v Praze.
  • Sofistikovanější systémy umožňují platit kartou přímo jízdné a mohou cestujícím pomoct i s výběrem nejvýhodnějšího tarifu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.