Primárním cílem nového zákona o veřejných zakázkách nemá být ani jistě záhodná kompletní elektronizace výběrových řízení. Ani novinka v podobě vyloučení firmy se špatnou pověstí. Dokonce ani zrušení nefunkčního blacklistu pochybných firem, které se nesmějí účastnit další soutěže. To vše jsou jen prostředky k vyššímu cíli − zastavit rozkomíhané kyvadlo veřejných zakázek, které pět let pendluje z extrému do extrému. Zákon o veřejných zakázkách je samozřejmě přesně tou normou, která bude donekonečna novelizována a nikdy nebude mít ideální podobu. Smyslem aktuální velké změny tedy není kyvadlo zastavit na věčné časy v ideálním středu, ale způsobit, aby se začalo pohybovat v čím dál menších výchylkách. Už to bude úspěch.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zákon o veřejných zakázkách je přesně tou normou, která bude donekonečna novelizována a nikdy nebude mít ideální podobu.
  • Ministryně Šlechtová ale teď nabízí celý vějíř možností, jak nesoutěžit jen na cenu a jak vybrat skutečně toho nejvhodnějšího.
  • Kyvadlo se zhoupne správným směrem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru