Když chce starosta Karel Chmel vypsat veřejnou zakázku, má na to dva lidi − sebe a svého zástupce. "Odborně na to nemám, potřeboval bych, aby se pravidla zjednodušila. Nebo nějakou kuchařku, jak postupovat," stěžuje si starosta obce Želiv na Vysočině s 1100 obyvateli.

Ve veřejných zakázkách se letos protočí kolem 600 miliard a jejich rozdělování dostane od příštího roku nová pravidla. Zákon, jenž vznikl na ministerstvu pro místní rozvoj, má mimo jiné vyřešit přesně to, o čem mluví starosta Želiva. Tedy udělat soutěžení zakázek "user friendly" pro úřady a města, ale i pro firmy. A také výběr vítězů zakázek zrychlit. "Myslím, že je to nejdůležitější zákon téhle vlády," říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nový zákon o veřejných zakázkách,v nichž se točí 600 miliard, má být "user friendly" pro starosty i pro firmy.
  • Stavební práce za 50 milionů se budou soutěžit zjednodušeně, služby advokátů vůbec.
  • Podle ministryně Šlechtové je to nejdůležitější zákon této vlády.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.