Loni ještě sociální demokrat Jiří Rozbořil uvolněně tančil ve veselém propagačním videoklipu s názvem ­Happy Olomouc, který měl ukázat, jak jsou v hanáckém městě všichni šťastni. A to upřímně byli, než kamarádské vazby mezi politiky, podnikateli a místními policisty rozsekli protimafiánští detektivové: vidí v nich nebezpečnou klientelistickou síť.

Kde se vlastně vzal olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, třiapadesátiletý technik? Už v roce 1995 sice vstoupil do ČSSD, ale dlouho byl jen nevýrazným řadovým členem. Otec tří dětí nejprve zkoušel podnikání. Moc to nešlo, ale vznikly alespoň důležité vazby.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.