Existuje tady urputná představa, že stačí změnit, či spíše zpřísnit zákon, a vše se v dobré obrátí. Výsledkem takové představy je například mnohokrát modifikovaný zákon o veřejných zakázkách. Stačí vzpomenout losovačky, které zajistily čistotu zakázek v Německu, ale v Česku maximálně přinesly protagonistům popularitu na YouTube. Nebo třeba kouzelnou krabičku, jejíž podstata je dodnes předmětem zkoumání záhadologů − hlavní ale je, že splnila to, co měla, tedy vybrala toho "pravého".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Veřejné zakázky jsou prostě jako každý jiný výběr.
  • Nikoliv toho objektivně nejlepšího na světě, ale toho nejlepšího možného a dostupného.
  • Problém s veřejnými zakázkami nespočívá jen v ceně. Ve skutečnosti se vždy dá všechno pořídit levněji a lépe.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru