Veřejně se už osm let ví, že jsou přátelé. Teprve odnedávna, že kromě kamarádství a vášně pro tenis je spojuje také realitní byznys s hodnotou stovek milionů. A bývalého ministra vnitra Ivana Langera z ODS a podnikatele Ivana Kyselého svedl dohromady i úterní policejní zásah: detektivové oba vyslýchali, oběma prohledali byty.

Policisté a státní zástupci si zatím informace o vyšetřování přísně hlídají. Teprve během čtvrtka konkrétně promluví o údajné korupční a klientelistické síti upředené z vazeb moravských podnikatelů, vysokých policistů a politiků. A také o tom, které aktéry případně obviní z uplácení a zneužívání pravomocí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.