Izrael čelí vlně palestinských útoků, pro které se už vžívá název třetí intifáda. Takřka každým dnem hynou náhodní lidé na ulicích poté, co na ně pachatelé zaútočí noži. Příčina není zřejmá, možnou rozbuškou mohou být nová izraelská omezení ohledně přístupu k jeruzalémské Chrámové hoře, kde stojí legendární mešita al-Aksá.

Jisté je, že se Palestinci k útokům povzbuzují na sociálních sítích. A jak vidno ze snímků, pozadu nezůstává ani místní dorost. Na demonstrace si nosí makety raket ostřelujících židovský stát. Až si jeden říká, zaplaťbůh, že se v Česku zatím mává jen šibenicemi. 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru