Izrael čelí vlně palestinských útoků, pro které se už vžívá název třetí intifáda. Takřka každým dnem hynou náhodní lidé na ulicích poté, co na ně pachatelé zaútočí noži. Příčina není zřejmá, možnou rozbuškou mohou být nová izraelská omezení ohledně přístupu k jeruzalémské Chrámové hoře, kde stojí legendární mešita al-Aksá.

Jisté je, že se Palestinci k útokům povzbuzují na sociálních sítích. A jak vidno ze snímků, pozadu nezůstává ani místní dorost. Na demonstrace si nosí makety raket ostřelujících židovský stát. Až si jeden říká, zaplaťbůh, že se v Česku zatím mává jen šibenicemi. 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru