Fotbalovou terminologií by se řeklo, že olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je mužem prvního poločasu. Rozjede zápas ve velkém stylu, vyvolá nemalá očekávání a pak už to jde jen z kopce. Dva a půl roku po bombastické razii na úřadu vlády, zaměřené na rozkrytí "klientelistické sítě zasahující nejvyšší patra politiky" rozhodně nevidíme odpovídající výsledky. Z politiků a takřečených kmotrů není dosud odsouzen nikdo. Stát se naopak musel omluvit expolitikům ODS za nezákonný postup, Jana Nečasová Nagyová byla v kauze úkolování vojenského zpravodajství zatím nepravomocně zproštěna viny a v klíčové části týkající se Ivo Rittiga stále jen "probíhá prověřování". Nic moc. Zápas sice ještě neskončil, ale asi i Ivo Ištvan si musí přiznat, že takhle úspěch nevypadá a že může být rád, že zatím nebyl vystřídán.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru