Ocelové město, změť trubek a komínů, ze kterých se valí hustý dým. V představách o moravskoslezské metropoli stále ještě převládá mýtus černé hornické Ostravy. Ta však už dávno není jen synonymem těžkého průmyslu. Vzniká zde řada nových firem, které se prosazují v oblasti vyspělých technologií. "Mnoho z nich je navázáno na automobilový průmysl, ale k velkým změnám za posledních 10 let došlo především v oblasti IT. Tyto firmy patří k významným zaměstnavatelům a mění dosavadní vnímání našeho kraje," popisuje rektor Vysoké školy báňské − Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrák. Objevuje se ale i řada společností z biotechnologického sektoru, který slibuje velkou budoucnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.