Současná vlna násilí mezi Židy a Araby v Izraeli a na okupovaných palestinských územích může skončit se stále větší pravděpodobností jako další masové povstání Palestinců proti Izraelcům s tisíci mrtvými. Včera Palestinci na územích okupovaných Izraelem vyhlásili "den hněvu", tedy protestů, a Arabové v Izraeli zavřeli své obchody a zahájili stávku. To se velmi podobá začátkům předchozích povstání.

Došlo již také k ozbrojeným útokům. V Jeruzalémě a u Tel Avivu zabili v úterý Palestinci s noži a střelnou zbraní nejméně tři lidi a několik dalších zranili. V izraelském tisku se objevily zprávy, že dosud náhodné útoky na civilisty jsou nyní organizované a koordinované a bezpečnostní složky nevědí, jak jim zabránit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.