Vratislav Mynář, pravá ruka prezidenta, musí občas vyjít z kanceláře na chodbu. To když na Hrad například dorazí utajované informace z tajných služeb.

Dosud také nemohl zastupovat Miloše Zemana na žádné schůzi bezpečnostní rady státu. A vloni s prezidentem nemohl letět na summit NATO do Velké Británie.

V takových chvílích musí za Vratislava Mynáře bez prověrky zaskakovat jeho podřízený Jan Fulík, šéf bezpečnostního odboru v prezidentské kanceláři. Nikdo z nich se však není ochoten bavit se o tom, jak moc chybějící prověrka šéfa úřadu omezuje chod celé kanceláře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček ujišťuje, že kvůli Mynářově chybějící prověrce žádné problémy v chodu kanceláře nezaznamenali.
  • Mnozí poslanci se domnívají, že kancléř v rozporu se zákonem stejně do styku s utajovanými informacemi přijde.
  • Lidovec Ivan Gabal by kvůli těmto podezřením nejraději svolal zvláštní jednání sněmovního bezpečnostního výboru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.