Co se děje se skutečností v obraze či na fotografii? Stává se něčím jiným, subjektivním a emocionálním. Nezachycujeme ji proto, abychom ji dokonale napodobili, ale abychom ji doplnili sami sebou.

To je i případ nové série obrazů malířky Ivany Lomové. Po delší době prezentuje poměrně velký soubor obrazů v pražské Špálově galerii. Autorka svůj pozorovací talent projevila už v devadesátých letech. Shodou okolností vystavovala právě ve "Špálovce" a tehdy se jednalo o pestrobarevné pastely z exotických cest. Během doby Lomová nijak výrazně neměnila svůj lehce "naivní" styl ani témata. Věci "všedního dne", okolního světa, monitoruje dodnes. Zajímavé je, že vystudovala architekturu, ale vždy se věnovala především malbě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.