Anglie dala světu ragby i fotbal. Ragby a fotbal za to přinášejí Anglii v posledních letech pravidelnou frustraci. Čtyři roky se Anglie chystala na svůj světový šampionát v ragby. Měl to být největší turnaj v historii korunovaný pochopitelně druhým titulem pro domácí. Turnaj je to skvělý, skoro jistě bude co do počtu diváků i největší − a Anglie ho ani tentokrát nevyhraje. Sobotní drtivá porážka s Austrálií 13:33 znamená, že Anglie ani nepostoupí ze základní skupiny. Je to zdrcující, je to ponižující, je to absolutně nečekané, nejhorší zklamání v dějinách nejen ragby, ale možná i anglického sportu. Anglie může nejspíš být ráda, že jí FIFA nepřidělila MS 2018 ve fotbale. Ale aspoň by v tom ragbisti nebyli sami.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru