Anglie dala světu ragby i fotbal. Ragby a fotbal za to přinášejí Anglii v posledních letech pravidelnou frustraci. Čtyři roky se Anglie chystala na svůj světový šampionát v ragby. Měl to být největší turnaj v historii korunovaný pochopitelně druhým titulem pro domácí. Turnaj je to skvělý, skoro jistě bude co do počtu diváků i největší − a Anglie ho ani tentokrát nevyhraje. Sobotní drtivá porážka s Austrálií 13:33 znamená, že Anglie ani nepostoupí ze základní skupiny. Je to zdrcující, je to ponižující, je to absolutně nečekané, nejhorší zklamání v dějinách nejen ragby, ale možná i anglického sportu. Anglie může nejspíš být ráda, že jí FIFA nepřidělila MS 2018 ve fotbale. Ale aspoň by v tom ragbisti nebyli sami.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru