Generálního ředitele Českého rozhlasu čeká ve středu nepříjemné jednání. "Na kobereček" si ho pozvala rozhlasová rada, protože se při ekonomické kontrole přišlo na to, že v rádiu zaměstnával svého syna. Zákon něco takového zakazuje, aby se předešlo střetu finančních zájmů při zacházení s veřejnými penězi. Pro Petera Duhana to může ve výsledku znamenat, že o svou funkci přijde a veřejnoprávní rozhlas bude hledat nového šéfa. Na Vinohradské 12 však více než kde jinde platí, že nestačí popsat, co se děje, ale je nutné také pochopit, proč se to děje. Matení nepřítele má historická budova v základech, takže pokud chce někdo narychlo změnit cedulky na dveřích, je dobré se ptát, proč a kdo vlastně drží v rukou kouřící pistoli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru