Skupinu PPF, která vlastní majoritní podíl v telekomunikační společnosti ­Cetin, čeká žaloba minoritního akcionáře. Předmětem sporu je otázka, zda a za kolik má firma nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vykoupit podíly ostatních akcionářů v nově vytvořeném podniku.

Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin) vznikla 1. června odtržením od operátora O2. PPF, která v celém byznysu vlastní majoritní podíl, poté nabídla ostatním akcionářům výkup jejich podílů za 176 korun za kus. Část akcionářů na nabídku přistoupila, a tak se podíl hlavního vlastníka v srpnu navýšil na více než 90 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Drobný investor, který vlastní akcie Cetinu, chce žalovat PPF ve sporu o právo na výkup akcií. Požaduje za ně o třetinu víc, než stojí na burze.
  • Skupina PPF argumentuje tím, že podle zákona zatím nemusí vykoupit minoritní akcionáře Cetinu, protože 90 procent akcií nevlastní jeden subjekt.
  • PPF říká, že se dosud nerozhodlo, zda minoritní akcionáře vytěsní. Musel by tomu předcházet převod akcií na jednu firmu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.