Sedm set studentů speciální pedagogiky z Univerzity Jana Amose Komenského (UJAK), kteří za studium platili 50 tisíc korun za rok, už nestuduje. Akreditační komise oboru neprodloužila akreditaci.

Ačkoliv podle zákona musí univerzita zajistit dostudování studentů na své nebo jiné vysoké škole ve stejném nebo příbuzném oboru, skutečnost bývá jiná.

"Nabídli jsme studentům pokračování v jiném oboru na naší škole, pro který akreditaci máme. Ale samozřejmě si uvědomujeme, že to neřeší jejich situaci, kdy potřebují mít diplom z pedagogiky. Podle zákona jsme oslovili ostatní vysoké školy, zda by studenti mohli dostudovat u nich, ale zatím nemáme odpověď," říká mluvčí UJAK Jan Červenka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Když vysoká škola přijde o akreditaci, podle zákona musí studentům zajistit dostudování. To se ale často neděje.
  • Ministerstvo školství jedná o změně zákona. Studentská komora Rady vysokých škol požaduje ještě větší ochranu studentů.
  • Vysoké školy by si měly platit pojištění, ze kterého pak studentům mohou kompenzovat například školné.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.