Kroužek pro radioamatéry otevřel v minulém školním roce opět po letech Dům dětí a mládeže v Hlučíně. "Našli jsme šikovného vedoucího, který nadchl děti," říká ředitelka Marcela Košáková. Z jednoho kroužku pro dvanáct dětí už jsou letos dva. Jenže sehnat lidi, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas dětem v podstatě bez nároku na odměnu, je složité. Přitom většina malých domů dětí, obdobně jako ten hlučínský na standardní odměny pro externí vedoucí kroužků prostě nemá dostatek prostředků. Takové práci se proto mohou věnovat jen skuteční nadšenci. "V devadesátých letech opadl zájem o technické kroužky. Teď se opět vracejí," dodává ředitelka Košáková. Výjimkou byl v Hlučíně kroužek leteckých a lodních modelářů, který nepřetržitě funguje už více než čtyřicet let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.