Ve chvíli, kdy hradní kancléř Vratislav Mynář s delegací prezidenta republiky usedal o víkendu do letadla směřujícího do USA, věděl, že prověrku téměř po dvou letech nezískal.

Oficiálně se to Mynář dozvěděl poté, co v pátek otevřel obálku, kterou mu Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) doručil na Pražský hrad. Případ tím ale nekončí. Prezident Miloš Zeman svého vedoucího kanceláře ve funkci podržel a Mynářova šance, že by přece jenom bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň − přísně tajné − mohl ještě získat, není malá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.